Pražangos
2019-04-29 Techninė pražanga
2019-04-29 Techninė pražanga
Komandų techninės

 

 

 

Rėmėjai

Erogrand

MMKL Nuostatai 2020/2021

Šiaulių MMKL nuostatai 2020-2021 m.m. sezonui

1. TIKSLAS IR UŽDAVINIAI:

1.1 
Populiarinti krepšinį Šiaulių mieste moksleivių tarpe.
1.2 Siekti aukšto krepšininkų žaidimo meistriškumo.
1.3 Skatinti reguliariai fiziškai lavintis, stiprinti sveikatą.
1.4 Organizuoti krepšinio varžybas Šiaulių mieste tarp mokyklų.
1.5 Išaiškinti stipriausias Šiaulių moksleivių mėgėjų krepšinio lygos komandas.

2. VADOVAVIMAS IR VYKDYMAS:

2.1 
Šiaulių moksleivių mėgėjų krepšinio lygos čempionatą organizuoja ir vykdo Šiaulių moksleivių mėgėjų krepšinio lygos klubas (MMKL).
2.2 Varžybas vykdo MMKL prezidentas Drąsius Bagdonas, lygos vyr. teisėjas Antanas Ramanauskas atsakingas už teisėjus Gediminas Cinkutis ir atsakingas sekretorius Tomas Martinaitis  (toliau - organizacinis komitetas).
2.3 Organizacinis komitetas priima visus sprendimus, susijusius su varžybų pravedimu.
2.4 Esant reikalui MMKL organizacinis komitetas gali išspręsti nuostatuose nenumatytus atvejus.
2.5 
Miesto moksleivių mėgėjų krepšinio lygos varžybos vykdomos pagal oficialias galiojančias FIBA taisykles ir jų papildymus.

3. DALYVIAI IR VYKDYMO LAIKAS:

3.1 Šiaulių moksleivių mėgėjų krepšinio lygos dalyviais gali būti visi miesto bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, neturintys licencijos Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) varžyboms 2020-2021 m.m. sezonui.
3.2 Šiaulių moksleivių mėgėjų krepšinio lygoje negali žaisti moksleiviai, kurie 2019-2020 m.m. sezone žaidė Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) "A" diviziono varžybose Jaunių U18 čempionate.
3.3 Komandai atstovauja tik tos mokyklos moksleiviai.
3.4 
Šiaulių moksleivių mėgėjų krepšinio lygos varžybos vykdomos 2020 lapkričio-2021 gegužės mėnesiais.

4. KOMANDŲ IR ŽAIDĖJŲ REGISTRACIJA:

4.1 MMKL čempionate dalyvaujančios komandos iki 2020-10-27 imtinai pristato lygos atsakingam sekretoriui (T.Martinaičiui) nustatytos formos vardinę paraišką el.paštu tomas.martinaitis003@gmail.com
4.2 Komanda sezono metu gali registruoti 16 žaidėjų. Komandos vadovas sezono metu gali registruoti ir daugiau žaidėju, tačiau turi iš sudėties (jei jau yra 16 priregistruotų) išbraukti atitinkamai 1,2 ar daugiau žaidėjus.
4.3  Dėl MMKL ČEMPIONŲ taurės gali dalyvauti tik tie žaidėjai, kurie sezono metu sužaidė ne mažiau kaip 2 rungtynes ir ne mažiau kaip 20 minučių.
4.4 Vienose varžybose gali dalyvauti 12 žaidėjų.
4.5 Komandų vadovams išduodamos nustatytos formos dokumentas, leidžiantis žaidėjui dalyvauti varžybose. Dokumento kopija pateikiama prieš kiekvienas rungtynes, likus iki jų pradžios 15 min. rungtynių sekretoriatui.
4.6 Žaidėjas su savimi turi turėti dokumento kopiją, patvirtinančią jo tapatybę.

5. VARŽYBŲ VYKDYMO SĄLYGOS:

5.1 MMKL varžybos vykdomos savo ir varžovo aikštelėse. Komandos neturinčios sporto salės, varžybas žaidžia išvykoje.
5.2 Norint keisti varžybų laiką, vietą ar pan., komandos vadovas pirmiausiai turi susitarti su varžovo komandos vadovu ir ne vėliau kaip prieš 48 val. informuoti MMKL atsakingą už teisėjus ir atsakingą sekretorių.

Varžybų sistema:
5.3 
2020-2021 m.m. sezone dalyvauja 6 komandos;

I etapas:
5.4 
Komandos kovoja du turnyrus dėl MMKL prezidento taurės, kiekvieno jų iškovojusias pirmas tris vietas, apdovanojamos taurėmis;
5.5 Turnyro metu, komandos burtų keliu suskirstomos į du pogrupius po 3 komandas, bei žaidžia vienu ratu. Nugalėtojai patenka į pusfinalį, antrą vietą grupėje užėmusi komanda, žaidžia su kito pogrupio trečia komanda (vienerios rungtynės 2 vietą iškovojusios komandos aikštėje). Iškovojusios pergales šiose dvikovose, patenka į pusfinalį, o pralaimėjusios komandos žaidžia dėl 5-6 vietų (šeimininkai nustatomi pagal pogrupiuose iškovotas pergales ir bendrą įmestų-praleistų taškų santykį).
Pusfinalio dalyviai žaidžia vienerias rungtynes pogrupių laimėtojų aikštėje. Nugalėtojai išsiaiškina 1-2 vietą, o pralaimėjusios komandos 3-4 (šeimininkai nustatomi pagal pogrupiuose iškovotas pergales ir bendrą įmestų-praleistų taškų santykį);
5.6 
Kiekvieno turnyro užimtos vietos suteikia komandai tam tikrą taškų sumą (1 vt.-6 tšk., 2 vt.- 5 tšk., 3 vt.-4 tšk., 4 vt.-3 tšk., 5 vt.-2 tšk., 6 vt.-1 tšk.). Abiejų turnyrų iškovoti taškai sumuojami ir po to bus išaiškinamos komandos kokia eilės tvarka toliau tęs kovą dėl MMKL ČEMPIONŲ taurės. Jei taškų suma sutampa, tada žiūrima kaip tarpusavyje sužaidė komandos (jei teko žaisti), o tik po to iškovotos pergalės per abu turnyrus, įskaitant ir atkrintamąsias varžybas. Jei po šių skaičiavimų nepaaiškėja komanda, kuriai priklauso aukštesnė vieta, tada žiūrima į bendrą įmestų ir praleistų taškų santykį.

II etapas-MMKL ČEMPIONĖ taurė:

5.7 
MMKL ČEMPIONŲ taurės laimėtojas oficialiai vadinsis 2020-2021 m.m. sezono geriausia komanda;

5.8 Atkrintamosios varžybos žaidžiamos pagal „Step lader“ sistemą

Varžybų sistema:
A pora: 6 vieta I etape - 5 vieta I etape (žaidžia vienerias rungtynes 5 vietos aikštėje)
B pora: 4 vieta I etape - A poros laimėtojas (žaidžia vienerias rungtynes 4 vietos aikštėje)
C pora: 3 vieta I etape - B poros laimėtojas (žaidžia vienerias rungtynes 3 vietos aikštėje)
D pora: 2 vieta I etape - C poros laimėtojas (žaidžia vienerias rungtynes 2 vietos aikštėje)

“ČEMPIONŲ“ taurės dalyviai (žaidžiama 2 rungtynės iš skirtumo):
1 rungtynės: D poros laimėtojo aikštėje;
2 rungtynės 1 vieta I etape iškovojusios komandos aikštėje.

5.8
 Aikštelės šeimininkai turi aprūpinti kamuoliais apšilimui.
5.9 Varžybos žaidžiamos geriausiu sporto salėje esamu kamuoliu, kurį išrenka varžybų teisėjas.

6. TEISĖJAVIMAS:

6.1 Už teisėjų paskyrimą varžyboms ir jų kompetenciją atsako čempionato vyr. teisėjas Antanas Ramanauskas ir atsakingas už teisėjus Gediminas Cinkutis.

7. SEKRETORIAI:

7.1 Už sekretorių paskyrimą varžyboms ir jų kompetenciją atsako atsakingas už sekretorius Tomas Martinaitis.

8. DRAUSMINĖS NUOBAUDOS:

8.1 Žaidėjai, varžybų metu pažeidę tarptautinį krepšinio varžybų septintos taisyklės (pražangos) 47,48,49,50,51 paragrafus, baudžiami:
a) diskvalifikacinė pražanga- netenka žaisti artimiausių vienerių rungtynių pagal pateiktą tvarkaraštį;
b) tyčinis noras pakenkti varžovo sveikatai varžybų metu- nuobaudą skiria MMKL org.komitetas, gavęs iš nukentėjusios komandos vadovo oficialų raštą, bei teisėjų paaiškinimą;
c) už neatvykimą komandai į varžybas – techninis pralaimėjimas.

8.2 Komandų vadovai atsako už komandos narių elgesį prieš rungtynes ir po jų teisėjų, sekretoriato darbuotojų, varžybų organizatorių ir varžovų komandos narių atžvilgiu.
8.3 Varžybų šeimininkai turi užtikrinti viešąją tvarką varžybų metu.
8.4 Protestą galima pateikti sumokėjus užstatą 300 eurų. Pateisinus protestą, pinigai gražinami. Dėl teisėjavimo protestas priimamas tik pateikus vaizdinę filmuotą medžiagą.