Pražangos
2019-12-11 Techninė pražanga
2019-12-09 Techninė pražanga
2019-04-29 Techninė pražanga
2019-04-29 Techninė pražanga
Komandų techninės

 

 

 

MMKL Finalų istorija (Jauniai)

1997 metų rugsėjo 24 dieną startavo pirmoji Lietuvoje moksleivių mėgėjų krepšinio lyga (MMKL).
Jau du dešimtmečius gyvuojanti MMKL,  tebėra vienintelė lyga, kurioje gali žaisti visi ne profesionaliai sportuojantys moksleiviai. Pirmieji čempionatai išsiskyrė ypač įspūdingais skaičiais. Net trys žaidėjai yra įmetę per vienerias rungtynes daugiau kaip 100 taškų: Arminas Bračas iš J.Janonio gimnazijos (122), Tomas Pivoriūnas iš Gytarių vidurinės mokyklos (120) ir Andrius Krivickas (111) iš pirmųjų čempionų komandos, Aukštabalio vidurinės mokyklos.
Pirmasis lygos prezidentas buvo išrinktas lygos iniciatorius, Gytarių vidurinės mokyklos direktorius, dabar LR Seimo narys Valerijus Simulik. Nuo 2004 metų šios pareigos buvo patikėtos lygos vyriausiam sekretoriui Drąsiui Bagdonui. Lygos vyriausiojo teisėjo pareigas nuo pat jos įkūrimo eina Antanas Ramanauskas, kurio dėka Lietuvos profesionaliose lygose teisėjauja jau ne viena dešimtis perspektyvių jaunųjų teisėjų.

Nuo 2007 metų MMKL jau vyksta varžybos dvejose amžiaus grupėse: jauniai ir jaunučiai.
Kiekvieno sezono atidarymo metu (iki 2018 metų) vyko „Žvaigždžių diena“, kurios metu be įvairių konkursų, taip pat startuodavo ir naujasis čempionatas, kurį atidarydavo praėjusių metų jaunių lygos finalininkai.

Nuo 2018 metų, naująjį sezoną atidaro praėjusių metų jaunių ir jaunučių amžiaus grupių finalininkai, kurie kovos ne tik dėl pirmosios pergalės čempionate, bet ir dėl pirmojo sezono trofėjaus, MMKL prezidento taurės. Pertraukų metu vyksta įvairūs konkursai, išaiškinantys geriausius naujojo sezono snaiperius, bei žaidėjus.

Per XXII  moksleivių mėgėjų krepšinio lygos čempionatų didžiajame finale yra žaidusios 14 komandų:
Šventupio vidurinė mokykla – 8 kartus;
S.Šalkauskio gimnazija (anksčiau vidurinė mokykla) – 9 kartus;
J.Janonio gimnazija – 8 kartus;
Romuvos gimnazija (anksčiau vidurinė mokykla) – 5 kartus;
S.Daukanto gimnazija (anksčiau vidurinė mokykla) – 3 kartus;
Šiaulių universiteto gimnazija (anksčiau Aido vidurinė mokykla) – 3 kartus;
Aukštabalio vidurinė mokykla (dabar Rasos progimnazija) – 1 kartą;
Saulėtekio gimnazija (anksčiau vidurinė mokykla) – 1 kartą;
Santarvės pagrindinė mokykla (anksčiau vidurinė mokykla) – 1 kartą;
Šiaulių profesinio rengimo centras (ŠPRC) – 1 kartą;
Didždvario gimnazija – 1 kartą;
Dainų vidurinė mokykla (dabar progimnazija) – 1 kartą;
Gegužių vidurinė mokykla (dabar progimnazija) – 1 kartą;
Lieporių gimnazija – 1 kartą.

Mažajame finale ir dėl „mažosios“ taurės žaidė 10 komandų:
Dainų vidurinė mokykla (dabar progimnazija) – 6 kartus;
Šiaulių universiteto gimnazija (anksčiau Aido vidurinė mokykla) – 4 kartus (tris kartus su Dainų vid.m. ir visus sėkmingai);
S.Daukanto gimnazija – 4 kartus;
S.Šalkauskio gimnazija (anksčiau vidurinė mokykla) – 2 kartus;
Saulėtekio gimnazija (anksčiau vidurinė mokykla) – 2 kartus;
J.Janonio gimnazija – 2 kartus;
Šventupio vidurinė mokykla – 1 kartą;
Lieporių gimnazija (anksčiau vidurinė mokykla); – 1 kartą;
Ragainės pagrindinė mokykla (anksčiau vidurinė mokykla) – 1 kartą;
Didždvario gimnazija – 1 kartą.

Nuo XI iki XV čempionato mažojo finalo varžybos nevyko, tačiau buvo išaiškinami MMKL čempionato reguliaraus sezono čempionai ir prizininkai:
XI-tame čempionate 1 vietą laimėjo J.Janonio gimnazija, 2 vietą užėmė S.Daukanto gimnazija, 3 vietą laimėjo Romuvos gimnazija;
XII-ame čempionate 1 vietą laimėjo Dainų vidurinė mokykla, 2 vietą užėmė J.Janonio gimnazija, 3 vietą laimėjo Šiaulių universiteto gimnazija;
XIII-ame čempionate 1 vietą laimėjo Gegužių vidurinė mokykla, 2 vietą užėmė J.Janonio gimn., 3 vietą  laimėjo S.Daukanto gimnazija;
XIV-ame čempionate 1 vietą laimėjo  J.Janonio gimnazija, 2 vietą užėmė Šiaulių universiteto gimnazija, 3 vietą laimėjo Didždvario gimnazija;
XV-ame čempionate 1 vietą laimėjo S.Šalkauskio gimnazija, 2 vietą užėmė J.Janonio gimnazija, 3 vietą laimėjo Šiaulių universiteto gimnazija.

Nuo XVII čempionato, komandos lemiamame etape žaidžia „Step lader“ sistema, todėl ekipa, kuri pusfinalyje patiria pralaimėjimą, iškovoja bronzos medalius. Juos iškovojo:
XVII čempionatas – Šiaulių universiteto gimnazija;
XVIII čempionatas – Romuvos gimnazija;
XIX čempionatas – Didždvario gimnazija;
XX čempionatas – S.Šalkauskio gimnazija;
XXI čempionatas - J.Janonio gimnazija;
XXII čempionatas – Romuvos gimnazija.

Taip pat nuo XI-o MMKL sezono žaidžiama dėl komandinės taurės, kurioje dalyvauja mokyklos žaidžiančios jaunių ir jaunučių čempionatuose. Čempionais tapo:
J.Janonio gimnazija – 6 kartai;
S.Šalkauskio gimnazija – 5 kartai;
Didždvario gimnazija – 1 kartą.

KOMANDINĖ TAURĖ
  1 čempionatas – 2007/2008 m.m. J.Janonio gimn. (1)
  2 čempionatas –  2008/2009 m.m. J.Janonio gimn. (2)
  3 čempionatas –  2009/2010 m.m. J.Janonio gimn. (3)
  4 čempionatas –  2010/2011 m.m. J.Janonio gimn. (4)
  5 čempionatas –  2011/2012 m.m. S.Šalkauskio gimn. (1)
  6 čempionatas –  2012/2013 m.m. J.Janonio gimn. (5)
  7 čempionatas –  2013/2014 m.m. S.Šalkauskio gimn. (2)
  8 čempionatas –  2014/2015 m.m. Didždvario gimn. (1)
  9 čempionatas –  2015/2016 m.m. S.Šalkauskio gimn. (3)
10 čempionatas –  2016/2017 m.m. S.Šalkauskio gimn. (4)
11 čempionatas –  2017/2018 m.m. S.Šalkauskio gimn. (5)
12 čempionatas –  2018/2019 m.m. J.Janonio gimn. (6)

ČEMPIONAI
  1 čempionatas 1997/1998 m.m.  Aukštabalio v.m. (1)
  2 čempionatas 1998/1999 m.m. Šventupio v.m. (1)
  3 čempionatas 1999/2000 m.m. Šventupio v.m. (2)
  4 čempionatas 2000/2001 m.m. Saulėtekio v.m. (1)
  5 čempionatas 2001/2002 m.m. Šventupio v.m. (3)
  6 čempionatas 2002/2003 m.m. Romuvos v.m. (1)
  7 čempionatas 2003/2004 m.m. Šventupio v.m. (4)
  8 čempionatas 2004/2005 m.m. ŠPRC (1)
  9 čempionatas 2005/2006 m.m. S.Daukanto v.m. (1)
10 čempionatas 2006/2007 m.m. S.Šalkauskio v.m. (1)
11 čempionatas 2007/2008 m.m. Didždvario gimn. (1)
12 čempionatas 2008/2009 m.m. Dainų v.m. (1)
13 čempionatas 2009/2010 m.m. S.Daukanto gimn. (2)
14 čempionatas 2010/2011 m.m. J.Janonio gimn. (1)
15 čempionatas 2011/2012 m.m. S.Šalkauskio gimn. (2)
16 čempionatas 2012/2013 m.m. Šiaulių universiteto gimn. (1)
17 čempionatas 2013/2014 m.m. Romuvos gimn. (2)
18 čempionatas 2014/2015 m.m. S.Šalkauskio gimn. (3)
19 čempionatas 2015/2016 m.m. Lieporių gimn. (1)
20 čempionatas 2016/2017 m.m. J.Janonio gimn. (2)
21 čempionatas 2014/2015 m.m. S.Šalkauskio gimn. (4)
22 čempionatas 2014/2015 m.m. S.Šalkauskio gimn. (5)


FINALAI
I čempionatas (dalyvavo 10 komandų):

Dėl 1-2 vietų: Aukštabalio v.m. – Šventupio v.m. 2-0 (102:76; 96:65) (žaista iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų: Dainų v.m. – Lieporių v.m.              2-0 (83:75; 98:76)   (žaista iš skirtumo)

II čempionatas (dalyvavo 14 komandų):
Dėl 1-2 vietų: Šventupio v.m. – J.Janonio gimn.       2-1 (94:90; 79:98; 87:85) (žaista iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų: Saulėtekio v.m. – Ragainės v.m.          1-1 (99:102; 80:75) (žaista iš skirtumo)

III čempionatas (dalyvavo 17 komandų):
Dėl 1-2 vietų: Šventupio v.m. – Santarvės v.m.          2-1 (74:84; 79:58; 78:51) (žaista iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų: Aido v.m. – Dainų v.m.                          1,5-0,5 (86:86; 102:73)(žaista iš skirtumo)

IV čempionatas (dalyvavo 12 komandų):
Dėl 1-2 vietų: Saulėtekio v.m. – Šventupio v.m.         2-0 (64:50; 49:47) (žaista iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų: St.Šalkauskio v.m. – Aido v.m.              1-1 (72:74; 112:82) (žaista iš skirtumo)

V čempionatas (dalyvavo 12 komandų):
Dėl 1-2 vietų: Šventupio v.m. – S.Šalkauskio v.m.      2-1 (79:73; 72:75; 76:75) (žaista iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų: Aido v.m. – Dainų v.m.                            1-1 (91:74; 76:85) (žaista iš skirtumo)

VI čempionatas (dalyvavo 12 komandų):
Dėl 1-2 vietų: Romuvos v.m. – J.Janonio gimn.          2-0 (78:69; 81:76) (žaista iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų: Šventupio v.m. – Dainų v.m.                  2-0 (91:88; 93:82) (žaista iš skirtumo)

VII čempionatas (dalyvavo 12 komandų):
Dėl 1-2 vietų: Šventupio v.m. – Romuvos v.m.            2-0 (81:62; 66:62) (žaista iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų: Aido v.m. – Dainų v.m.                            2-1 (73:76; 99:80; 60:54) (žaista iki 2 pergalių)

VIII čempionatas (dalyvavo 12 komandų):
Dėl 1-2 vietų: ŠPRC – Šventupio v.m.                             2-1 (87:61; 64:73; 82:62) (žaista iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų: Didždvario gimn. – S.Daukanto v.m.    2-0 (79:68; 99:77) (žaista iki 2 pergalių)

IX čempionatas (dalyvavo 10 komandų):
Dėl 1-2 vietų: S.Daukanto v.m. – Šventupio v.m.          2-0 (104:102; 84:82) (žaista iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų: S.Šalkauskio v.m. – Saulėtekio v.m.        2-0 (97:79; 80:67) (žaista iki 2 pergalių)

X čempionatas (dalyvavo 9 komandos):
Dėl 1-2 vietų:   S.Šalkauskio v.m. –J.Janonio gimn.     2-0 (76:66; 67:62) (žaista iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų:   S.Daukanto v.m..–Dainų v.m.                2-0 (117:74; 89:77) (žaista iki 2 pergalių)

XI čempionatas (dalyvavo 9 komandos):
Dėl 1-2 vietų: Didždvario gimn. – S.Daukanto v.m.       2-0 (84:82; 80:73) (žaista iki 2 pergalių)
½ dalyvės:….. Romuvos gimn. ir Dainų v.m.

XII čempionatas (dalyvavo 9 komandos):
Dėl 1-2 vietų: Dainų v.m. – J.Janonio gimn.                   2-0 (71:60; 71:64) (žaista iki 2 pergalių)
½ dalyvės:….. Šiaulių universiteto gimn. ir Gegužių v.m.

XIII čempionatas (dalyvavo 8 komandos):
Dėl 1-2 vietų: S.Daukanto gimn. – Gegužių v.m.            2-1 (84:82; 66:73; 76:74) (žaidžiama iki 2 pergalių)
½ dalyvės:….. J.Janonio gimn. ir Šiaulių univ.gimn.

XIV čempionatas (dalyvavo 7 komandos):
Dėl 1-2 vietų: J.Janonio gimn. – ŠU gimn.                      2-0 (81:79; 95:87) (žaidžiama iki 2 pergalių)
½ dalyvės:….. S.Šalkauskio gimn.. ir S.Daukanto gimn.

XV čempionatas (dalyvavo 9 komandos):
Dėl 1-2 vietų: S.Šalkauskio gimn. – J.Janonio gimn.     2-0 (85:71; 95:83) (žaidžiama iki 2 pergalių)
½ dalyvės:….. S.Daukanto gimn. ir Lieporių gimn.

XVI čempionatas (dalyvavo 8 komandos):
Dėl 1-2 vietų: Šiaulių univ.gimn. – S.Šalkauskio gimn.   2-0 (64:63; 72:64) (žaidžiama iki 2 pergalių)
Dėl 3-4 vietų: S.Daukanto gimn. – J.Janonio gimn.        2-0 (65:63; 74:71) (žaidžiama iki 2 pergalių)

XVII čempionatas (dalyvavo 7 komandos):
Dėl 1-2 vietų: Romuvos gimn. – St.Šalkauskio gimn.       2-1 (63:76; 74:67; 78:67) (žaidžiama iki 2 pergalių)
Bronzos medaliai: Šiaulių universiteto gimn.

XVIII čempionatas (dalyvavo 6 komandos):
Dėl 1-2 vietų: St.Šalkauskio gimn. – Šiaulių univ.gimn.   3-0 (76:54; 67:50; 77:52) (žaidžiama iki 3 pergalių)
Bronzos medaliai: Romuvos gimn.

XIX čempionatas (dalyvavo 7 komandos):
Dėl 1-2 vietų: Lieporių gimn. – St.Šalkauskio gimn.         3-0 (55:50; 61:57; 66:53) (žaidžiama iki 3 pergalių)
Bronzos medaliai: Didždvario gimn.

XX čempionatas (dalyvavo 7 komandos):
Dėl 1-2 vietų: J.Janonio gimn. – Romuvos gimn. 3-2 (69:66; 73:57; 77:79; 52:67; 64:61) (žaidžiama iki 3 perg.)
Bronzos medaliai: St.Šalkauskio gimn.

XXI čempionatas (dalyvavo 6 komandos):
Dėl 1-2 vietų: S.Šalkauskio gimn. – Romuvos gimn. 3-1 (71:53; 47:88; 69:65; 68:56) (žaidžiama iki 3 perg.)
Bronzos medaliai: J.Janonio gimn.

XXII čempionatas (dalyvavo 5 komandos):
Dėl 1-2 vietų: S.Šalkauskio gimn. – J.Janonio gimn. 3-2 (67:44; 55:66; 62:70; 82:65; 49:48) (žaidžiama iki 3 perg.)
Bronzos medaliai: Romuvos gimn.